info@noiseist.com
Cihangir / Beyoglu, 34425 ISTANBUL

Bırkan Nasuhoğlu & Elçin Orçun– Ağlama Yar

Birkan Nasuhoğlu & Elçin Orçun yorumuyla Ağlama Yar, Bağımız Var’ın dördüncü kaydında sizinle. Diyarbakır ruhu kalbinize dokunacak!

  • Ses Kayıt: Noiseist Music Production 
  • Kayıt, Mix & Mastering: Çağan Tunalı 
  • FOH/ Monitör: Sercan Kışlak 
  • Ses Teknik Asistan: Arda Sezer

Kendi özümüzü tanımazsak zaten kendimizi gerçekleştiremiyoruz.” diyor Birkan Nasuhoğlu. Biz kendimizi, köklerimizi, bu toprakları tanımak ve anlamak için çıktık yola. Düşünsenize yüzlerce yıldır bu topraklarda yaşayan herkesin, yediği bir salkım üzümün tadı bile, belki de aramızda ki bağın ta kendisi. Bunca insan aynı toprağın üzümünden aynı tadı aldığı için aynı sofradayız hala. Bu özü tanımamız gerekiyor. Belki de en önemlisi de aslında bu topraklarla ve buranın insanıyla olan bağımızı anlamak, hissetmek ve yaşatmak. “Duyguya ihtiyacımız var, hissetmeyi unutuyoruz. Yeni dönemde çıkan bütün müzikler, bütün şarkılar aslında tamamen buna yönelik; “hissetme” istiyorlar. Ama biz bu konuda şanslıyız. Çok büyük bir mirasımız var bu topraklarda, bu ezgiler ve aslında bu mirası yaşatmak da bizim elimizde.” diye ekliyor Elçin Orçun.

Bu toprakların hissi yoğun, derdi büyük türkülerinde bugün hala kendimizi buluyoruz. Köklerimize inip bağ kurdukça daha da derin hissediyoruz. Ağlama Yar, bugünün hissine onlarca yıllık geçmiş ekliyor. Yorumuyla ve sesiyle türküye nefes olan Birkan Nasuhoğlu ve Elçin Orçun’a binlerce teşekkür!

DİĞER HABERLER

envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram