info@noiseist.com
Cihangir / Beyoglu, 34425 ISTANBUL

CAN BAYRAK

Şarkıcı ve söz yazarı Can Bayrak; Marmara Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Cam Bölümü’nü bitirdikten sonra, İ.T.Ü  MİAM’da Ses Mühendisliği Master Eğitimi aldı. 

2015 yılında, evinde demolarını kaydettiği, söz ve müzikleri kendisine ait 8 şarkılık Indie/ Alternatif Pop tarzındaki ilk solo albümü ‘’Belki Sen Belki Ben’’i, Noiseist etiketiyle dijital olarak yayınladı. 

Lansmanı Babylon Bomonti’de gerçekleşen albümde; sözlerini Zeynep Doruk’la birlikte yazdığı ve söylediği, müziği kendisine ait ‘’Bence Böyle İyi’’ isminde bir de düet şarkısı bulunuyor.     

2020 senesinde, sözleri Can Baydar’a müziği kendisine ait SynthWave / Alternatif Pop tarzındaki ‘’Kayboldum’’ şarkısını; şarkının stüdyo kayıt / mix / düzenleme aşamalarında da birlikte çalıştığı ‘’Çagan Tunalı Remix’’ versiyonuyla birlikte yayınladı. 

Solo kariyeri dışında,  12 senedir aktif olarak özel partilerde, organizasyonlarda, festivallerde konserlerler veren ‘’Marvin’ adındaki cover grubunun sollistliğini ve konser menajerlğini sürdürüyor. 

Son dönemde, çoğunluğunu evinde kaydettiği, içinde; Electronic, SynthWave, Alternive Pop ve House gibi müziakl tarzları barındıran, İngilizce ve Türkçe szlü olarak yazdığı yeni şarkılarının üzerinde çalışmaya devam ediyor.  

Pandemi süreciyle birlikte, bu süreç içinde kaydettiği yeni şarkılardan ilki ‘‘Hadi Gel’’ i 2021 Mayıs ayı içinde dinleyicisiyle paylaşmak için gün sayıyor. 
SynthWave/ electronic / Pop tarzlarına dokunan şarkıda Mix / Mastering aşamalarında daha önceki çalışmalarında olduğu gibi Çağan Tunalı ile işbirliğini sürdüren Can Bayrak, yakın zaman içinde üzerinde çalışmayı hızlandırdığı yeni şarkılarını daha sık aralıklarla paylaşmayı hedefliyor.
envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram